Marmorist töötasapinna hooldamine

Marmorist töötasapinna hooldamine

Marmorist töötasapinna hooldamine

Marmor on sajaprotsendiliselt naturaalne, ainulaadse värvuse ja disainiga materjal. Töötasapind valmistatakse maapõuest kaevandatud marmorist. Marmorist töötasapind säilib uueväärsena ainult õigel ja regulaarsel hooldamisel.

Plekkide vältimine ja eemaldamine:

Tänu marmori poorsusele ning suurele veeimavusele nõuab see suurt ettevaatust ja kaitset mustuse eest.
Vältida tuleb söövitavate ainete ning kemikaalide sattumist töötasapinnale. Hoolas tuleb olla ka taoliste igapäevaste ainetega nagu tee, kohv ja tsitruselised puuviljad.

Tekkinud plekkide korral on soovitatav plekid koheselt vee ja majapidamispaberiga eemaldada, sest tänu marmori poorsusele imbub vedelik kivisse. Raskesti eemaldatavate plekkide korral soovitame kasutada spetsiaalseid marmori puhastamiseks toodetud pesuvahendeid.

Kuumakahjustuste ja kriimustuste vältimine:

Marmor on poorsem ja pehmem kui graniit, tänu sellele kriimustub marmorist töötasapind üpris kergesti.
Töötasapinna efektiivsuse ning välimuse huvides soovitame kasutada nii lõike- kui ka kuumakindlaid aluseid.

Pikaajaline hooldamine:

Marmorist tasapind on ilusa välimuse tagamiseks töödeldud impregneerimisvahendiga, just selleks, et vältida vedeliku imbumist kivi sisse. Olenevalt marmori tüübist on soovitatav marmorpind vähemalt kord aastas korduvtöödelda spetsiaalselt marmori jaoks toodetud impregneerimisvahendiga.

Marmorist kui kivist:

Marmor on looduskivi, mida on tänuväärt materjalina kasutatud aastatuhandeid. Sellest ilusast ja eksklusiivsest kivist on tehtud skulptuurid, sambad, garniisid, trepid, töötasapinnad jne. Kõige tuntum ja laialdaseimat kasutamist leidnud sort on ilmselt Itaaliast pärit Bianco Carrara, mis näiteks Rootsis on väga levinud köögi- ja vannitoa töötasapindade näol. Eestis on lisaks enimsaadaval veel sordid nagu: Nero Marquina, Dark Emperador, Crema Marfil ja Verde Guatemala. Vastupidiselt üldlevinud arvamusele, et marmor kööki ei sobi, arvame me FMP Design´is teisiti. Sobib ja väga hästi, kuid arvestama peaks sellega, et tegemist on pehmema kiviga kui näiteks graniit ja proovile ei tasuks seda panna terariistadega, löökide, hapete ja tugevat värvipigmenti omavate vedelikega nagu vein ja kohv. Mõistlik on kasutada eraldi lõikelauda ja kuumakindlaid aluseid ning tekkinud plekid võimalikult kiiresti eemaldada nõudepesuvahendiga ja kuivatada pind pehme lapi või majapidamispaberiga. Lisaks immutame marmorist tasapinnad spetsiaalse vedelikke hülgava ja imendumist takistava vahendiga.

Jaga seda postitust