Graniidist töötasapinna hooldamine

Graniidist töötasapinna hooldamine

Graniidist töötasapinna hooldamine

 

Graniidist töötasapinna hooldusnõuanded:

Graniit on naturaalne, ainulaadse värvuse ning kordumatu mustriga looduslik kivim. Graniidist töötasapindu valmistatakse maailma eri paikadest kaevandatud graniidist,
mis omakorda töödeldakse vastavalt kliendi soovidele, kas poleeritud või lihvituna. Graniidist töötasapinnad on erakordselt vastupidavad ning õige hoolduse korral säilivad need aastakümneid.

Igapäevane puhastamine:

Graniidist töötasapinna igapäevaseks korrashoiuks on hea kasutada sooja vett ning niisket mikrofiiber lappi.
Vajadusel võib kasutada ka kergelt happelist, kergelt leeliselist või ph-neutraalset pesuvahendit.
Graniidi pikaajalise läike säilitamiseks pole soovitatav kasutada väga happelisi ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid. Samuti soovitame vältida traatkäsna kasutamist töötasapinnal, et vältida mikrokahjustusi.

Plekkide eemaldamine ning vältimine:

Graniidist töötasapinnadIgapäevasel töötasapinna kasutamisel on paratamatu fakt, et tasapind võib kokku puutuda mustusega.
Kõige parem moodus plekkide vältimiseks on mustuse kohene eemaldamine töötasapinnalt, et vältida mustuse kuivamist ning imendumist tasapinnale. Lihtne viis mustuse eemaldamiseks on kasutada puhastamiseks majapidamispaberit, vett ning pesuvahendit. Mustuse kuivamisel graniitpinnale võib juhtuda, et tekib väga raskesti eemaldatav plekk. Tugevamate plekkide puhul on soovitatav kasutada looduskivi jaoks mõeldud puhastusvahendeid.

Kuumakahjustused ja kriimustused:

Graniidi kuumataluvus on väga kõrge, kuid vaatamata sellele on soovitatav kasutada kuumaaluseid, et vältida võimalikke kriimustuste teket. Graniidist töötasapinnad on üldiselt väga kriimustuskindlad, kuid vaatamata selle soovitame kasutada lõikealuseid kuna igapäevane lõikelauata töötamine võib põhjustada tasapinna läike tuhmumist, mis omakorda võib suurendada plekkide imendumist.

Pikaajaline hooldus:

Graniidi tasapind on ilusa välimuse tagamiseks töödeldud impregneerimisvahendiga, just selleks, et vältida vedeliku imbumist kivi sisse. Olenevalt graniidi tüübist on soovitatav graniitpind vähemalt kord aastas korduvtöödelda spetsiaalselt graniidi jaoks toodetud impregneerimisvahendiga.

Jaga seda postitust